گروه خبري : یادداشت ها
تاريخ انتشار : 1398/02/16 - 13:13
كد :58

چگونه اسباب بازی خوب و مناسب برای کودک انتخاب کنیم

در هنگام خرید اسباب بازی برای کودک بهتر است که به موارد زیر توجه بفرمایید:

خرید اسباب بازی مناسب برای کودک
تنوع پذیری:


زمانی که شما قرار است به عنوان یک خریدار اسباب بازی بخرید مهم است که به اندازه هزینه ای که می کنید کودک شما از آن استفاده کند.
پس بهتر است که اسباب بازی چندین قابلیت داشته باشد تا مدت بیشتری کودک شما را درگیر خودش کند و کودک آموزه های بیشتری از آن اسباب بازی بیاموزد.
 
 اسباب بازی مناسب برای کودکان


اسباب بازی هایی که سازندگی و خلاقیت در بر دارند:

خرید اسباب بازی مناسب برای کودکان


اسباب بازی هایی را تهیه کنید که به کودک شما فرصت خلاقیت بیشتری می دهد و کودک می تواند هر بار چیز جدیدی در آن اسباب بازی کف کند و یا با آن چیز های جدیدی بسازد مانند گل برای مثال گل بهداشتی فرصت های زیادی را برای رشد خلاقیت به کودک شما می دهد.
اسباب بازی هایی که فعالیت بدنی دارند:
اسباب بازی هایی را برای کودک خود انتخاب کنبد که جسم کودک را هم درگیر کنند و او را وادار به فعالیت بدنی کنند تا بتوانند برای آینده بهتر آماده شوند و انرژی خود را با این بازی کردن تا حدودی تخلیه کنند.

تناسب با جنسیت:


برای انتخاب اسباب بازی روی جنسیت سخت گیری نکنید همه انسان ها باید تمام مهارت ها را تا حدودی بلد باشند و با و اگر اسباب بازی با جنسیت کودک شما تطابق ندارد بگذارید برای مدت محدودی هم که شده بازی با آن را تجربه کند.

تحریک حواس:


اگر تصمیم به خرید وسیله بازی دارید، برای خرید آن، وقت بگذارید و تحقیق کنید تا وسایل بهتری به نفع تربیت فرزندتان تدارک ببینید. بجای خرید اسباب بازی هایی که تنها موزیکال هسستند و کار خاصی انجام نمی دهند از اسباب بازی هایی استفاده کنند که قدرت تمرکز آنها را بالا می برد و باعث افزایش مهارت های آن ها می شود.

اسباب بازی محرک:


اسباب بازی باید از نظر کیفیت و رنگ بندی هم کودک شما را جذب کند و مدت بیشتری هم کودک شما بتواند از آن استفاده کند. معمولا اسباب بازی های چوبی دوام بیشتری دارند.

چند نمونه اسباب بازی محرک :

حلقه پرتاب کاکتوس

توپ آپارتمانی

بازی سفینه

 

مطالب زیر شاید برای شما مناسب باشند :

نقش بازی در رشد کودکان

بهترین اسباب بازی فکری برای کودکان 3 ساله

۶ پیشنهاد خرید اسباب‌ بازی برای کودکان سه تا پنج ساله

تأثير اسباب بازی بر رشد هوش و خلاقيت

نقش اسباب بازی در تربیت کودک