گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1398/02/29 - 13:18
كد :60

غذای مناسب برای رشد کودک

غذای مناسب برای رشد کودک

کودکان در سنین مختلف نیازهای غذایی متنوعی دارند که والدین باید سعی کنند با شناخت این نیازها تلاش خود را کنند تا به بهترین شکل شرایط را برای رشد بهتر فرزند خود فراهم کنند.

انواع ویتامین ها در غذاهای مختلف یافت می شوند ، اما کر کودک شما کم غذا است باید بیشتر سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که انواع مختلفی از ویتامین ها را دارا باشند.

غذاهای مناسب جهت رشد کودک

تغذیه در کودک یک ساله

بدون شک اولین غذایی که بسیار خوردن آن پر اهمیت است و تاثیر زایدی بر رشد کودک خواهد داشت شیر است ، کلسیم و فسفر، دو ماده  معدنی مهم در شیر، برای  سلامت استخوانها، دندانها و ناخن هستند. از سوی دیگر ویتامین D موجود در آن یکی دیگر از مواد مغذی مهم برای سلامت استخوان ها است. تخم مرغ برای کودک در حال رشد بسیار لازم است. پروتئین بالا برای کودکان در حال رشد بسیار ضروری است. تخم مرغ همچنین سرشار از ویتامین B بوده که نقش مهمی در رشد مغز کودک دارد. کلم بروکلی یک سبزی سالم است که سرشار از فیبر و پروتئین گیاهی است. آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، روی و اسید فولیک از دیگر خواص موجود در کلم بروکلی هستند. گفتنی است که برای کودکان در حال رشد  مناسب است. حالا بعد از تمام این موارد، نوبت به ماست می رسد. باکتری های خوب موجود در ماست، سیستم ایمنی بدن را افزایش اده و به هضم غذا کمک میکند. از دیگر خوراکی های ضروری می توان به سیب زمینی، جو دوسر، پنیر، ماهی و لوبیا اشاره کرد.