گروه خبري : یادداشت ها
تاريخ انتشار : 1398/03/22 - 14:23
كد :64

استعدادیابی کودکان چیست؟

استعدادیابی کودکان چیست؟

استعدادیابی در کودکان

قطعا بزرگترین سرمایه هر شخصی خود اوست سرمایه گذاری روی استعدادهای هر شخصی می تواند به شناخت بهتر او توسط خودش  منجر شود و در نهایت این رضایت های شخصی فرد می تواند به رضایت های اجتماعی او نیز منجر شود.

قطعا زمانی که زندگی نامه افراد بزرگ را می خوانیم به این نتیجه می رسیم که آن ها از کودکی علاقمند به کار خود بوده اند و اکنون هم در همان زمینه ها پیشرفت کرده اند.

هوارد گاردنر می گوید: استعداد امری کاملا ذاتی است در ۳ سالگی و ۳۰ سالگی استعداد در ما یکسان خواهد بود او عدد IQ را کشف کرده و در زمینه استعدادیابی فعالیت های زیادی انجام داده است.

ما در دوره ای زندگی می کنیم که زمان ارزش بسیار بالایی دارد. قاعدتا برای یادگیری یک تخصص برای کار می بایست زمان قابل توجهی را صرف کنیم. کشف استعدادها در زمان کودکی و تمرکز بر روی آنها برای تربیت افراد متخصص و مستعد یکی از روشهای نوین در جوامع پیشرفته است. استعدادیابی کودکان این فرصت را فراهم می کند تا شخص از ابتدا بر روی تخصص مورد علاقه و استعداد خود کار کرده و در جوانی بجای کسب دانش مقدماتی در حوزه مربوطه یک متخصص تمام عیار باشد.

سن استعدادیابی در کودکان :

بین ۳ تا ۶ سالگی ایده آل ترین سن جهت استعدادیابی کودکان است البته بایستی توجه داشت که کودکان تا این سنین آموزش مستقیمی مثل موسیقی یا نقاشی دریافت نکرده باشند و ذهن آن ها برای دریافت اطلاعات جدید تازه و بکر باشد.